Čištění kanalizace

Čištění kanalizace se zpravidla majitel nemovitosti nevyhne. Závisí tak spíše na jeho frekvenci. A ta se odvíjí od příčiny, proč je vlastně kanalizace ucpaná. Co můžete v tomto případě ovlivnit sami a kdy už se raději obrátit na odborníka?

Čištění kanalizace

zprávy, proč se kanalizace ucpává

Čištění kanalizace nebude nutné tak často, když se odnaučíte splachovat do dřezu mastnotu. Důrazně se tak vyvarujte toho, abyste do odpadu vylili použitý olej ze smažení řízků. Rozhodně se přitom nejedná jenom o výstrahu platnou v předvánočním období, kdy si na štědrovečerní stůl hojně smažíme tradiční kapry. Olej totiž v potrubí zatuhne, nalepí na sebe postupně i další nečistoty a způsobí zanesení.

Typickou příčinou, kdy kanalizace vyžaduje čištění, bývá také její nevyhovující technický stav. Potrubí bývá z nevhodného materiálu, často položeno neodborně, je špatně napojené, případně může mít špatný spád. To už je ale stav, který sami nemáte v zásadě šanci jakkoli zhodnotit, protože zpravidla nejste vybaveni příslušnou technikou. Je nutné volat odborníky, kteří provedou revizi kamerovým systémem.

Jak si poradit: čištění kanalizace

Zapomínat byste neměli ani na preventivní zprávy. Způsoby jsou v zásadě dva. Buď se uchýlíme k čištění mechanickému, případně sáhneme po chemii. Míru zanesení obvykle poznáte podle rychlosti odtékání vody, zdá-li se vám pomalejší, měli byste zasáhnout. Vzhledem k tomu, že je ale současně vhodné monitorovat stav potrubí průmyslovou kamerou, je na zvážení, zda se do tohoto úkonu pouštět svépomocí a nenechat pravidelnou údržbu profesionálům.

Frekvence zprávy by měla být přibližně jednou za pět let. Tím pomůžete účinně přecházet havarijnímu stavu, kdy už se nutnosti volat instalatéra nevyhnete, a navíc budete muset sáhnout znatelně hlouběji do peněženky. Instalatér zpravidla k čištění využije tlakovou vodu, v případě ucpání menšího profilu může stačit i motorové pero. Pokud tyto prostředky selžou, může být nutná i těžká technika pro provedení výkopových prací.

Napsat komentář